O KAPELE

Vznik kapely se datuje koncem roku 2013, zakládajícími členy jsou Milan Vavruška alias Foxák a Marek Janotka. Ti začali společně tvořit a skládat první písničky. Během jara 2014 přišel do kapely basák Lukáš Kudrmann, v létě pak přibyla Hanka Kořenská s houslemi a nakonec přichází Pavel Panchartek alias Korejs s bicíma. V této sestavě začíná kapela představovat první písničky na otevřené scéně.

V říjnu 2015 kapelu po opouští Korejs a na jeho místo nastupuje Olda Novotný. V květnu a červnu 2015 stráví Gorily nějaký čas v Tajným studiu v Ústí nad Labem, kde nahrává své historicky první album pod názvem DEMO.

V roce 2017 přichází další posila v osobě italského saxofonisty Alberta Malucelliho a kapela tak rozšiřuje svůj zvukový projev o dechovou sekci. Po dvou úspěšných sezónách se v roce 2019 Gorily opět na nějaký čas uzavírají do Tajnýho studia a vydávají své druhé album pod názvem "Hustá, že by se dala krájet".

Po vydání druhého alba kapelu opouští houslistka Hanka a baskytarista Lukáš. Na jejich místo na podzim 2019 nastupuje s houslemi Štěpánka Brušáková a v lednu 2020 přichází s basovou kytarou Zdeněk Hlína. Před nástupem koronavirové krize odchází bubeník Olda a na jeho místo nastupuje Ondra Kvapil. V roce 2023 posiluje kapelu tenor saxofon a s ním přichází Ondra Beneš. 

Členové

Marek
Milan
Alberto
Ondra
Martin
Lukáš
Štěpánka
© 2023 Gorily v mlze
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky